Duyurular

...

Öğrencilerimiz İçin Önemli Duyurular

ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ÖNEMLİ DUYURULAR

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM BAHAR DÖNEMİ

Sevgili öğrencilerimiz

Yeni ders döneminde sağlık ve başarı dilerken aşağıdaki kurallar konusunda dikkatli olmanızı rica ederiz.

 

 1. DERS KAYDINIZI 03-07 ŞUBAT 2020 TARİHLERİNDE INTERNET ÜZERİNDEN DANIŞMANINIZIN OLUMLU GÖRÜŞLERİNİ ALARAK https://login.cu.edu.tr   ADRESİNDEN YAPILMASI GEREKMEKDEDİR.

 

 1. SÜRESİ İÇERİSİNDE VE USULÜNE UYGUN OLARAK DERSLERE KAYDOLMAYAN ÖĞRENCİLER KAYDOLMADIKLARI DERSLERE DEVAM EDEMEYECEK VE BU DERSLERİN SINAVLARINA GİREMEYECEKTİR. KAYDOLMADIĞI DERSİN SINAVINA GİREN ÖĞRENCİNİN NOTU İPTAL EDİLECEKTİR.

 

 1. BIR EĞITIM ÖĞRETIM YILINDA ÖN LISANS VE LISANS PROGRAMLARI IÇIN DERS VE UYGULAMA KREDILERI TOPLAMI HER YARIYIL 30 AKTS OLACAK ŞEKILDE YILLIK60 AKTS KREDISI OLMAK ZORUNDADIR.

 

 1. FAKÜLTEMİZ BÖLÜMLERİNE KAYDINI YAPTIRAN ÖĞRENCILER, (ÜNİVERSİTEYE KAYIT YAPTIRDIĞI İLK YARYILDA)  DERS KAYITLARININ BAŞLADIĞI TARİHTEN İTİBAREN EN GEÇ ON IŞ GÜNÜ IÇINDE MUAFIYET TALEBINDE BULUNABILİRLER.

 

 1. DERS KAYDINI SÜRESİ İÇİNDE YAPAMAYAN ÖĞRENCİLER YÖNETMELIĞIN 32 NCI MADDESINDE ÖNGÖRÜLEN HAKLI VE GEÇERLI SAYILABILECEK MAZERETLERINI BILDIRMELERI, YARIYILIN ILK IKI HAFTASI IÇINDE (10 ŞUBAT 2020/ 21 ŞUBAT 2020 SON GÜN) BAŞVURMALARI VE MAZERETLERININ ILGILI YÖNETIM KURULUNCA KABUL EDILMESI HÂLINDE, BEŞ IŞ GÜNÜ IÇINDE DERS KAYDI YAPMAK ZORUNDADIRLAR.

 

6.       ÖĞRENCILER ALT YARIYILLARDAN ALAMADIKLARI DERSLER ILE TEKRARLAMAK ZORUNDA OLDUKLARI DERSLER HARIÇ, YARIYILIN ILK HAFTASINDA,        KAYDOLDUKLARI EN ÜST YARIYILA AIT DERSLERI DEĞIŞTIREBILİRLER VEYA BIRAKABILİRLER. (DERS EKLEME ÇIKARMA HAFTASI 10-14 ŞUBAT 2020  TARİHLERİ ARASINDADIR.)

 

 1. ÖĞRENCILER,  BAŞARILI OLAMADIKLARI DERSLERLE BIRLIKTE, ALT YARIYILLARDAN ALAMADIKLARI TÜM DERSLERI BULUNDUKLARI YARIYILDAN ALABILECEĞİ,  DERSLERIN TOPLAMI HER YARIYIL IÇIN HAFTADA 40 AKTS KREDISINI GEÇEMEZ. (2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖNCESİ KAYITLI ÖĞRENCİLER İÇİN 60 AKTS KREDİSİ UYGULANIR.)

 

 1. ÖNCEKI YARIYIL DERSLERINDEN BAŞARISIZ OLMAMASI VE GNO’SUNUN 3.00 VEYA ÜZERINDE OLMASI DURUMUNDA, ÖĞRENCI BULUNDUĞU YARIYILDA TOPLAM 45 AKTS KREDISINI AŞMAYACAK ŞEKILDE ÜST YARIYILDAN DERS VEYA DERSLER ALABILECEKTİR.     (2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖNCESİ KAYITLI ÖĞRENCİLER İÇİN GNO:2,50 VE  60 AKTS KREDİSİ UYGULANIR.)

 

 1. SINAV SONUÇLARI İLE İLGİLİ BAŞVURULAR, SINAV SONUÇLARININ İLANINDAN İTİBAREN EN GEÇ BEŞ İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE YAPILABİLİR.

 

 1. HAKLI VE GEÇERLI NEDENLERE DAYALI MAZERETI DOLAYISIYLA BIR ARA SINAVA KATILAMAYAN VE MAZERETININ BITIMINDEN EN GEÇ BEŞ IŞ GÜNÜ IÇERISINDE DURUMUNU BELGELEYEREK BAŞVURUDA BULUNAN ÖĞRENCILERE, MAZERETLERININ ILGILI YÖNETIM KURULUNCA UYGUN GÖRÜLMESI DURUMUNDA HER DERS IÇIN SADECE BIR DEFAYA MAHSUS OLMAK ÜZERE MAZERET SINAV HAKKI VERILİR.

 

 1. FAKÜLTE BİNALARIMIZIN GİRİŞ KATINDA VE/VEYA BÖLÜMLERDE BULUNAN ÖĞRENCİ İLAN PANOLARINDA ASILI OLAN YAZILARI TİTİZLİKLE TAKİP EDİNİZ.

 

12.    SINAV SONUÇLARI, İLGİLİ PANOLARDA İLAN EDİLMEKLE BİRLİKTE, FAKÜLTEMİZ WEB SAYFASINDAN DA HEM NOTLAR, HEM DE DERSLERLE İLGİLİ BİLGİLER ÖĞRENİLEBİLİR. ÖĞRENCİLERİMİZ (https://fen.cu.edu.tr) ADRESİNDEN GEREKLİ BİLGİLERE ERİŞEBİLİRLER. AYRICA ÇÜBİS-ÖĞRENCİ SİSTEMİNDEN DE KENDİ ŞİFRENİZİ KULLANARAK KENDİNİZLE İLGİLİ BİLGİLERE ULAŞABİLİRSİNİZ.

 

 1. Ç.Ü. MEDİKO SOSYAL ÜNİTESİ, MERKEZİ KÜTÜPHANE, SPOR TESİSLERİ VE KÜLTÜREL FAALİYETLERDEN YARARLANMAK İÇİN İLGİLİLERDEN BİLGİ EDİNEBİLİRSİNİZ.

 

 1. BİNA İÇERİSİNDE SİGARA İÇİLMESİ YASAKTIR.

 

 1. FAKÜLTE BİNAMIZIN VE ÇEVRESİNİN TEMİZ TUTULMASI VE DERSHANE DUVARLARI İLE SIRALARI ÜZERİNE YAZI YAZILMAMASI İÇİN GEREKEN DUYARLILIĞI GÖSTERECEĞİNİZ UMUDUNDAYIZ, AKSİ TAKDİRDE KURALLARA UYMAYAN ÖĞRENCİLER HAKKINDA DİSİPLİN SORUŞTURMASI AÇILABİLECEĞİ UNUTULMAMALIDIR.

 

 

D E K A N L I K

 

 

 

 

 

 

 

 

NOT SİSTEMİ İLE İLGİLİ BAZI ÖNEMLİ UYARILAR:

 

Başarı Notu        Katsayı

 

      AA                      4.00

  1. Mezun olana kadar sürekli not durumunuzu izleyiniz

      BA                      3.50

  ve genel not ortalamanızı (GNO) 2 nin üzerinde tutmaya

      BB                      3.00

  özen gösteriniz.

      CB                      2.50

2. Mezuniyet aşamasında GNO'nın en az 2 olması gerekmektedir.

      CC                      2.00

 

      DC                      1.50

 

      DD                      1.00

 

      FF                       0.00

 

      FG                       0.00